Oddział Gimnazjalny
w Lamkowie

Pilotaż programowanie

Uczniowie I klasy gimnazjum w ramach innowacji pedagogicznej uczą się programowania w aplikacji  Scratch. Gimnazjaliści tworzą swoje pierwsze programy, animacje, gry i interaktywne historie. Uczniowie nabyli podstawowe umiejętności pisania algorytmów przy użyciu wizualnego języka programowania, dzięki czemu zaprojektowali kilka gier manualnych np.: „ Kot goni mysz”, „ Spadające prostokąty”. Staramy się wykorzystywać aplikację scratch nie tylko do zabawy ale także do  nauki. Stworzyliśmy proste programy obliczające potęgę dowolnej liczby lub działające jak zwykły kalkulator. Miłośnicy prac artystycznych, lubiący rysować i malować, mieli okazję wykorzystać możliwości graficzne programu Scratch projektując własne kolorowe animacje i obrazki. Cały czas odkrywamy coraz to nowe możliwości aplikacji Scratch i rozwijamy własne zainteresowania programowaniem, które rozwijają wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA.

Artykuły:

Platforma Scratch
Z Scratchem za Pan Brat
Pilotaż-Nauczanie programowania

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja